Standings by Town

Printer-friendly version

Records for Belmont Soccer Association - By Gender - Age - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of Belmont Soccer Association.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Age
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
GIRLS-14 2/B 2 7 G14-1 Blaze
0-0-0-0
0 0 0 0 Ted Sung David Martin
GIRLS-14 3/B 6 43 G14-2 Beacons
0-0-0-0
0 0 0 0 Bruce Jenkins Steven Hlotyak
GIRLS-14 4/A 4 1782 G14-3 Blast
0-0-0-0
0 0 0 0 Paul Madden Dave Searls
GIRLS-14 4/C 1 102 G14-4 Bengals
0-0-0-0
0 0 0 0 James Tzouvelis
GIRLS-12 2/B 2 702 G12-1 Badgers
0-0-0-0
0 0 0 0 Rob Gray Kellie Ryan
GIRLS-12 3/D 6 719 G12-2 Bolts
0-0-0-0
0 0 0 0 Brian Meringer
GIRLS-12 3/F2 9 762 G12-3 Barracudas
0-0-0-0
0 0 0 0 Charlie Conroy Elias Torres
GIRLS-12 4/B 6 2963 G12-4 Braves
0-0-0-0
0 0 0 0 David Hamer Ramon Kolb
GIRLS-12 4/E 4 4133 G12-5 Bearcats
0-0-0-0
0 0 0 0 Thom Goodsell
GIRLS-11 2/A 2 2966 G11-1 Banshees
0-0-0-0
0 0 0 0 Jim Zarkadas William Filler
GIRLS-11 3/B 6 2965 G11-2 Bobcats
0-0-0-0
0 0 0 0 Craig Gardner
GIRLS-11 3/E 6 2964 G11-3 Breakers
0-0-0-0
0 0 0 0 Elena Chartoff Ryan Thompson
GIRLS-11 4/A 2 3606 G11-4 Blizzard
0-0-0-0
0 0 0 0 Carey Thomson
GIRLS-11 4/E 1 4134 G11-5 Blitz
0-0-0-0
0 0 0 0 Paul Carlile Richard Nortz
GIRLS-10 2/D 2 4137 G10-1 Bandicoots
0-0-0-0
0 0 0 0 Brian Meringer Rob Gray
GIRLS-10 3/D 6 4136 G10-2 Belles
0-0-0-0
0 0 0 0 Steven Nilsen
GIRLS-10 4/B 6 4135 G10-3 Bees
0-0-0-0
0 0 0 0 Wendy Conroy
BOYS-14 2/G 6 779 B14-1 Bears
0-0-0-0
0 0 0 0 Michael Price Ximena Soto Landry
BOYS-14 3/E 2 822 B14-2 Barons
0-0-0-0
0 0 0 0 Jesse Barnes Diane Hubbard
BOYS-14 3/H 5 866 B14-3 Bantams
0-0-0-0
0 0 0 0 Patricia Writer Bob Mountain
BOYS-14 4/H 3 893 B14-4 Boca Juniors
0-0-0-0
0 0 0 0 David Loveluck David Skolnick
BOYS-14 4/J 2 2967 B14-5 Bruins
0-0-0-0
0 0 0 0 Hans Wendland Dan Lonergan
BOYS-12 2/D 3 1411 B12-1 Bad Dogs
0-0-0-0
0 0 0 0 Randy Bak Lars Bauerle
BOYS-12 3/D 5 1421 B12-2 Bongos
0-0-0-0
0 0 0 0 Bradley Lewis
BOYS-12 4/C 3 2237 B12-3 Basenjis
0-0-0-0
0 0 0 0 Heather Barr
BOYS-12 4/E 5 4139 B12-4 Bloodhounds
0-0-0-0
0 0 0 0 Russell Mann
BOYS-11 2/C 1 2975 B11-1 Bulls
0-0-0-0
0 0 0 0 Martin November Jeffrey Lasseter
BOYS-11 3/B 4 2972 B11-2 Bandits
0-0-0-0
0 0 0 0 Art Kinzinger
BOYS-11 3/G 5 2974 B11-3 Broncos
0-0-0-0
0 0 0 0 Keith Dionne
BOYS-11 4/E 3 4140 B11-4 Beasts
0-0-0-0
0 0 0 0 Edin Insanic
BOYS-11 4/F 2 4145 B11-5 Boars
0-0-0-0
0 0 0 0 Andrew Armstrong Jesse Barnes
BOYS-10 2/F 6 4144 B10-1 Bulldogs
0-0-0-0
0 0 0 0 Craig Raubenheimer Sheryl Grace
BOYS-10 2/H 2 4143 B10-2 Boxers
0-0-0-0
0 0 0 0 Dhimiter Bello Nigoghos Atinizian
BOYS-10 4/C 4 4142 B10-3 Bison
0-0-0-0
0 0 0 0 Robert Imberman
BOYS-10 4/E 1 4141 B10-4 Blazers
0-0-0-0
0 0 0 0 Owen Hawkins Kevin Sullivan

Organizational Members

Title Name Phone Email
President Anthony Biette (617) 484-1483 E-mail
Registrar Jeffrey Dreyfus E-mail
Referee Assignments Dana Dunne (781) 209-0721 E-mail
Referee Assignments Gesse Faber (617) 671-8072 E-mail
Girls Director Jim Obrien (617) 484-3502 E-mail