Standings by Town

Printer-friendly version

Records for Milton Traveling Soccer - By Gender - Age - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of Milton Traveling Soccer.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Age
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
GIRLS-14 2/A1 1 546 Spirit
---
0 Julio Hernando Thomas Broderick
GIRLS-14 2/E 4 404 Comets
---
0 Andrew Barrett
GIRLS-14 3/B 3 570 United
---
0 Allan Neville David Skillin
GIRLS-14 3/L 5 434 Independence
---
0 Scott Mandel Mark Fitzgerald
GIRLS-14 4/A 5 594 Pride
---
0 Geoff Theobald Dan Krzywda
GIRLS-12 2/E 5 742 Charge
---
0 Kathleen Ripp Brian OMahony
GIRLS-12 3/F1 2 710 Leopards
---
0 David Spinale Scott Mandel
GIRLS-12 4/C 3 718 Hurricanes
---
0 Garron Carvalho
GIRLS-11 2/F 4 2020 Cardinals
---
0 Bob Chen Patrick Ruth
GIRLS-11 3/B 1 2021 Blizzard
---
0 Heather Montogmery Courtney Affanato
GIRLS-11 3/J 4 2019 Bolts
---
0 Jodi Feeney Jennifer Kelly
GIRLS-11 4/D2 6 2022 Rovers
---
0 Bob Reetz Chad Rowley
GIRLS-10 2/G 2 3003 Stars
---
0 Julio Hernando John Peterson
GIRLS-10 3/G 6 3005 Flash
---
0 Tara McCarthy Jennifer Renz
GIRLS-10 3/J 3 3004 Eagles
---
0 Mick Riordan Peter Leddy
GIRLS-10 3/J 5 3006 Blaze
---
0 Julie Roche Stephen Dembowski
GIRLS-10 4/D 4 4419
---
0
GIRLS-9 2/E 5 3968 Red Stars
---
0
GIRLS-9 3/E 1 3969 Blue Jays
---
0
GIRLS-9 3/G 4 3970 Dynamo
---
0
BOYS-14 2/E 2 1654 Falcons
---
0 Walter Heller William King
BOYS-14 3/A 1 1652 Meteors
---
0 Curtis Charles Kathleen Ripp
BOYS-14 3/M 4 2025 Gunners
---
0 Peter Smith Edward Dow
BOYS-14 3/N 6 2029 Wolves
---
0 Ali Yalcindag David Nabreski
BOYS-12 2/C 3 1471 Hornets
---
0 Sean Roche Darryl Elliott
BOYS-12 2/G 5 1450 Sharks
---
0 Fernando Diaz
BOYS-12 4/E 4 1658 Raptors
---
0 Patrick Lyte David Nabreski
BOYS-12 4/E 3 4423
---
0
BOYS-11 2/E 1 2032 Rattlers
---
0 Jim Butler
BOYS-11 3/AA 4 2031 Magic
---
0 David Skillin Glenn Deegan
BOYS-11 3/E 1 2034 Diamondbacks
---
0 Ray Wright Chad Lundeen
BOYS-11 3/K2 7 3014 Coyotes
---
0 Catherine Arnold Matejka Neil Higgins
BOYS-11 4/D 5 2033 Ajax
---
0 David Humphreys Rob Elfer
BOYS-10 2/C 3 3020 Wanderers
---
0 Dave Waterman
BOYS-10 3/C 1 3016 Lightning
---
0 David Skillin Morgan Salmon
BOYS-10 3/H 5 3018 Big Red Machine
---
0 Tolga Atilla Ceranoglu Dave Murray
BOYS-10 3/O 5 3972 BU10 Team E
---
0
BOYS-10 3/P 3 3971 BU10 Team D
---
0
BOYS-9 2/E 5 3973 BU9 Team A
---
0
BOYS-9 3/D 3 3974 BU9 Team B
---
0
BOYS-9 3/E 1 3975 BU9 Team C
---
0
BOYS-9 3/J 4 3976 BU9 Team D
---
0

Organizational Members

Title Name Phone Email
President Jim MacLeod (617) 694-0697 E-mail
Registrar Margaret Carels (617) 696-3189 E-mail
Referee Assignments Jeff Bradley (617) 698-8449 E-mail
Referee Assignments Patrick Madigan (508) 369-7343 E-mail
Referee Assignments Bryan Taylor (617) 833-8804 E-mail
Field Scheduler Patrick Madigan (508) 369-7343 E-mail
Treasurer Jim MacLeod (617) 694-0697 E-mail
Treasurer Martin Sheerin (617) 698-6083 E-mail
Girls Director Bob Chen (617) 698-3231 E-mail
Boys Director David Skillin (617) 698-7033 E-mail