Standings by Town

Printer-friendly version

Records for Framingham United Soccer Club - By Gender - Age - Division - Section

Below you will find the standings of all teams part of Framingham United Soccer Club.

Section Schedule?

If you click on the Section Letter, you will be provided with the Sections full schedule, and section details.

Team Schedule?

By clicking on the Team Name, you will be presented the team's full schedule, and coaching information.

Playing Field?

By clicking on the Field, you will be presented with the team's home playing field.

Gender-Age
Div/Sec
SN # Team Field W-L-T-F PTS GF GA GD Coach Asst Coach
GIRLS-14 2/C 28 Force
---
0 Melissa Maude Eamon Delaney
GIRLS-14 3/A 97 Team2
---
0 Stephen Newcomb Manny Figueroa
GIRLS-14 3/M 160 Falcons
---
0 Peter Harrod Doug Locke
GIRLS-14 4/F 2765 Dragons
---
0 Geary Stacey Rob Powers
GIRLS-12 1/AA 2766 Team 1
---
0 John Camuso Diana St. Cyr
GIRLS-12 3/C 2767 Team 2
---
0 Chuck Greenslit Michael Gore
GIRLS-12 3/K 2768 Team 3
---
0 Dave Youngsman Jim Bossange
GIRLS-12 4/F 2769 Team 4
---
0 Harry Dumay Tim Robinson
GIRLS-11 1/A 3792 Flyers
---
0 Julie Gelardi Barry Neusner
GIRLS-11 2/C 3793 Team 2
---
0 Garrett Trierweiler John Allekian
GIRLS-11 3/E 2770 Wildcats
---
0 John Kinney Lesley Kinney
GIRLS-11 4/B 2771 Team 4
---
0 Kevin Houlker Rob Anderson
GIRLS-10 1/B 2760 Team 1
---
0 Rob Kirkpatrick Amy Perlman
GIRLS-10 2/C 2761 Team 2
---
0 Dave Oteri Emeka Iffih
GIRLS-10 3/L 2762 Team 3
---
0 John Blaine Al Tully
GIRLS-9 2/D 2763 Fire Balls
---
0 Mohammed Benabderrazak Barry Neusner
GIRLS-9 3/D 2764 Fury
---
0 Joe Casperowitz Tim Daly
BOYS-14 1/A 783 Team 1
---
0 Paul Nardizzi Bill Bernardi
BOYS-14 3/B 840 Team 2
---
0 Joe Casale
BOYS-14 4/A 869 Team 3a
---
0 Eric Phillips Rick Connaughton
BOYS-14 4/A 878 Team 3b
---
0 Ronoldy Funes Sandra Funes
BOYS-12 1/A 1062 Team 1
---
0 Ira Tichnor Mark Chalmers
BOYS-12 3/E 2606 Team 2
---
0 John Viveiros Roland Bauer
BOYS-12 3/G 1677 Team 3
---
0 Bill Bowman Ben Joslin
BOYS-12 4/G 944 Team 4
---
0 Juande Manjon Perez Marco Calvo
BOYS-11 1/A 3607 Team 1
---
0 Keith Garrant Mark Foley
BOYS-11 2/G 3608 Team 2
---
0 Reuben DCosta Mike Spring
BOYS-11 3/C 3615 Team 3
---
0 James Culhane Chirs WardJones
BOYS-11 4/F 3908 Team 4a
---
0 George Comatas Robert Rieder
BOYS-10 1/B 2772 Revs
---
0 Frank Bagnardi Russell Morin
BOYS-10 2/B 2773 Team 2
---
0 Shannon Pierson Jim Miller
BOYS-10 3/A 2774 Team 3
---
0 Alex Braverman Lorelei Capuzzi
BOYS-9 2/B 3909 Tigers
---
0 Rob Leaver
BOYS-9 3/A 2775 Team 2
---
0 Joseph Sergienko Stan Dingmon
BOYS-9 3/H 2776 Team 3
---
0 Howard Jones Paul Walker

Organizational Members

Title Name Phone Email
President Rob Kirkpatrick (508) 877-2615 E-mail
Registrar William Kobertz (508) 788-1929 E-mail
Referee Assignments Stephen Nunes (508) 820-1542 E-mail
Field Scheduler Grant Trierweiler (508) 879-4759 E-mail
Treasurer Alex Braverman (508) 877-1954 E-mail
Boys Director Howard Jones (508) 620-5903 E-mail
Immediate Past President Geary Stacey (508) 872-4634 E-mail
Girls Director John Camuso (508) 788-1838 E-mail