President's Cup Full Bracket

Printer-friendly version

Bracket Posting

Below you will find the brackets all sections. Home teams are designated (H). Game dates/times are initially set by the system, as individual towns enter the actual play date, this information is updated. The field locations are hot linked, also when provided. Winners of individual games are promoted to the next game (physically found to the right of the individual game.)

Dates of Game Play

There are three round and four round President's Cup Sections. Use the following "completed by date" based upon the number of rounds in your Section.

A “TBD” or "Play-in Game" in the first round indicates that the team will be determined by means of a play-in game shown at the bottom of this page.

All scores must be submitted immediately after the game. Scores and questions should be submitted to: PC@BAYS.org

Three Round Playoff

Round of Play Completed by Date
First round Game: May 27
Quarter final Game: June 3
Semi-final Game: June 15
Championship Game: June 18

Four Round Playoff

Round of Play Completed by Date
First round Game:
May 27
Second round Game:
June 3
Quarter final Game:
June 8
Semi-final Game:
June 15
Championship Game:
June 18

Click here to view the play-in brackets.

 

 

Bracket for Boys 11 1 Final

Final
 
 
Lexington Revolution(0)        
(H) Needham Force
DeFazio #3 Conroy
06/13/16 7:00 pm
(2)     Needham Force()    
Wellesley Wellesley FC(2)     (H) Milton Wanderers
Wheelock - Field 2
06/18/16 8:30 am
()    
(H) Milton Wanderers
Houghtons Pond / Blue Hills Reservation
06/15/16 5:00 pm
(4)          


Bracket for Girls 11 1 Final

Final
 
 
Newton G Strikers()        
(H) Winchester Bulldogs
Leonard 8v8-B
06/15/16 6:30 pm
()     Framingham Flyers()    
Framingham Flyers()     (H) Newton G Strikers
Wheelock - Field 2
06/18/16 10:00 am
()    
(H) Westwood Wolverines
WHS Multi-Purpose 8 v 8 Turf
06/16/16 5:30 pm
()          


Bracket for Girls 11 2 Final

Final
 
Newton G Golden Eagles()    
(H) Newton G Fire
Wheelock - Field 1
06/18/16 10:00 am
()    


Bracket for Boys 12 3 Final

Final
 
Ashland Revolution()    
(H) Watertown Wolverines
Wheelock - Field 4
06/18/16 10:00 am
()    


Bracket for Girls 12 3 Final

Final
 
Wayland Raiders()    
(H) Millis Bombers
Wheelock - Field 4
06/18/16 8:30 am
()    


Bracket for Boys 14 3 Final

Final
 
Milf-Hopedale Spurs()    
(H) Ashland Thunder
Wheelock - Field 10
06/18/16 9:00 am
()    


Bracket for Girls 14 3 Final

Final
 
Parkway United()    
(H) Franklin Strikers
Wheelock - Field 9
06/18/16 9:00 am
()    


Bracket for Girls 14 3 A


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Franklin Fury(0)            
Franklin Strikers
Franklin High School Turf
05/25/16 7:00 pm
(1)     (H) Franklin Strikers(2)        
(H) Framingham Fusion(2)     Framingham Fusion
King Street 11v11 #1
06/02/16 6:45 pm
(1)        
Natick Kelleys Heroes
Merchant Rd Field 1
05/23/16 6:00 pm
(0)           (H) Franklin Strikers(1)    
(H) Newton G Rockets(2)           Newton G Rockets
Franklin High School Turf
06/13/16 6:30 pm
(0)    
Dedham Thunder
Brown B
05/25/16 6:00 pm
(1)     (H) Newton G Rockets(2)          
(H) Wellesley Wildcats(4)     Wellesley Wildcats
Brown B
06/01/16 6:30 pm
(1)          
Medway Mustangs
Elm Bank 4
05/23/16 6:30 pm
(3)                


Bracket for Girls 14 3 B


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Cambridge Cyclone(0)            
Dedham Lady Spartans
Russell Field
05/31/16 7:30 pm
(2)     (H) Dedham Lady Spartans(3)        
(H) Brookline Lions(2)     Brookline Lions
Gonzalez Field 11 v 11
06/08/16 6:30 pm
(0)        
Belmont G14-2 Cyclones
Pine Manor
05/25/16 6:30 pm
(0)           Dedham Lady Spartans(2)    
(H) Arlington Aces(1)           (H) Parkway United
Millennium Park C
06/15/16 5:30 pm
(3)    
Parkway United
Magnolia Field
05/22/16 5:00 pm
(3)     Parkway United(2)          
(H) Wellesley Lions(0)     (H) A-B Fire
1 Concord Road
06/11/16 5:00 pm
(1)          
A-B Fire
Elm Bank 3
06/03/16 6:30 pm
(4)                


Bracket for Girls 12 3 A


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Millis Bombers(1)            
BAYS Bye Game

05/20/16 12:00 am
(0)     Millis Bombers(2)        
(H) Canton Arsenal(0)     (H) Bellingham Shockers
North (8v8)
06/03/16 6:30 pm
(1)        
Bellingham Shockers
Galvin Rear 8v8 Field
05/27/16 6:30 pm
(3)           (H) Millis Bombers(1)    
(H) Westwood Spurs(2)           D-S Strikers
Oak Grove Farm 8 v 8
06/15/16 6:00 pm
(0)    
Franklin Fusion
Thurston Upper 8 v 8
05/20/16 6:15 pm
(3)     (H) Franklin Fusion(0)          
(H) D-S Strikers(1)     D-S Strikers
Beaver Pond/Chilson Beach
06/06/16 6:30 pm
(1)          
BAYS Bye Game

05/20/16 12:00 am
(0)                


Bracket for Girls 12 3 B


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Wayland Raiders(1)            
BAYS Bye Game

05/20/16 12:00 am
(0)     Wayland Raiders()        
(H) Dedham Breakers(0)     (H) Framingham Strikers
Merchant field 3
06/05/16 4:30 pm
()        
Framingham Strikers
Gonzalez Field (Upper Memorial) 8v8
05/25/16 6:00 pm
(4)           (H) Wayland Raiders(3)    
(H) Sudbury Gunners (2)           Sudbury Gunners
Town Building #1
06/14/16 6:00 pm
(2)    
Milton Blizzard
Haskell
05/22/16 5:00 pm
(1)     Sudbury Gunners ()          
(H) Dedham Twisters(1)     (H) Wellesley Wildcats
Perrin
06/06/16 6:30 pm
()          
Wellesley Wildcats
Gonzalez Field (Upper Memorial) 8v8
05/26/16 6:15 pm
(5)                


Bracket for Girls 11 2 A


May 27
 
June 3
 
June 10
 
(H) Newton G Fire(2)            
Canton United
Weeks B
05/22/16 5:30 pm
(1)     Newton G Fire(2)        
(H) Framingham Flash(3)     (H) Framingham Flash
Merchant field 3
06/07/16 6:30 pm
(0)        
Winchester United
Merchant field 3
05/24/16 6:30 pm
(1)           Newton G Fire(3)    
(H) Needham Galaxy(0)           (H) Franklin Panthers
King Street 8v8
06/12/16 7:00 pm
(0)    
Foxboro Warriors
DeFazio #3 Conroy
05/21/16 5:00 pm
(4)     Foxboro Warriors(2)          
(H) Milton Stars(3)     (H) Franklin Panthers
King Street 8v8
06/02/16 6:30 pm
(3)          
Franklin Panthers
Houghtons Pond / Blue Hills Reservation
05/24/16 6:00 pm
(4)                


Bracket for Girls 11 2 B


May 27
 
June 3
 
June 10
 
(H) Belmont G11-1 Bengals(2)            
Dedham Blast
Grove St. (4B)
06/01/16 6:30 pm
(1)     Belmont G11-1 Bengals()        
(H) Newton G Golden Eagles(2)     (H) Newton G Golden Eagles
Weeks B
06/09/16 6:00 pm
()        
Arlington Strikers
Weeks B
05/17/16 6:30 pm
(0)           Newton G Golden Eagles(2)    
(H) Hill House United(1)           (H) Milton Flash
Pierce Middle School
06/15/16 6:30 pm
(0)    
Parkway United Blue

05/20/16 12:00 am
(3)     Parkway United Blue()          
(H) Lexington Lightning(1)     (H) Milton Flash
Houghtons Pond / Blue Hills Reservation
06/06/16 6:15 pm
()          
Milton Flash
Clarke Field
05/27/16 6:00 pm
(4)                


Bracket for Girls 11 3 A


June 3
 
June 10
 
June 18
 
(H) BAYS Play-In Game(0)            
Norfolk Comets

05/20/16 12:00 am
(1)     (H) Norfolk Comets(0)        
(H) Wellesley Wildcats(3)     Wellesley Wildcats
Pond Street Field 1
06/09/16 6:30 pm
(4)        
Dorchester Pride
Elm Bank 2B
06/03/16 6:30 pm
(2)           Wellesley Wildcats()    
(H) Canton Arsenal()           (H) Natick GU11 B2
Wheelock - Field 3
06/18/16 10:00 am
()    
Natick GU11 B2
Galvin Rear 8v8 Field
06/08/16 6:30 pm
()     Natick GU11 B2(2)          
(H) Bellingham Breakers(1)     (H) Weston United
Weston Middle School Field #10
06/14/16 6:30 pm
(1)          
Weston United
North (8v8)
06/02/16 6:30 pm
(2)                


Bracket for Boys 14 3 A


May 27
 
June 3
 
June 10
 
June 15
 
(H) Attleboro Wolves(0)                
Ashland Thunder
AHS TURF
05/17/16 7:00 pm
(6)     Ashland Thunder(3)            
(H) Franklin Thunder(0)     (H) Medfield United
Wheelock - Field 11
05/30/16 5:00 pm
(1)            
Medfield United
Franklin Turf #2
05/18/16 7:00 pm
(5)           (H) Ashland Thunder(4)        
(H) King Philip VIKINGS(0)           Franklin United
Walker Field
06/10/16 6:45 pm
(2)        
Framingham Flyers
King Philip Middle School
05/18/16 6:00 pm
(1)     (H) Framingham Flyers(0)              
(H) Lexington Hotshots(0)     Franklin United
Merchant Rd Field 1
06/01/16 6:15 pm
(3)              
Franklin United
Adams
05/24/16 6:30 pm
(1)                 (H) Ashland Thunder(3)    
(H) Millis Strikers (4)                 Weston Wildcats
Walker Field
06/17/16 6:15 pm
(2)    
Westboro UNITED - B14
Oak Grove Farm 11V 11
05/19/16 6:30 pm
(1)     Millis Strikers (0)                
(H) Newton B Blizzard(0)     (H) Weston Wildcats
Bus Barn - Field #11
05/31/16 6:30 pm
(4)                
Weston Wildcats
Newton South High School stadium turf field - 2A
05/22/16 6:00 pm
(3)           (H) Weston Wildcats(3)          
(H) Newton B Pride(0)           Winchester Arsenal
HS Turf Field - Field #1
06/12/16 12:15 pm
(1)          
Winchester Arsenal
Weeks 5B
05/18/16 6:00 pm
(1)     (H) Winchester Arsenal()                
(H) Wellesley Strikers(4)     Wellesley Strikers
WCP - Ryan Connolly Field
06/10/16 4:15 pm
()                
Needham Nova
Elm Bank 2
06/01/16 5:15 pm
(2)                      


Bracket for Boys 14 3 B


May 27
 
June 3
 
June 10
 
June 15
 
(H) Dorchester United(1)                
Southboro Strikers
Pope John Paul II Park
05/23/16 6:30 pm
(5)     (H) Southboro Strikers(6)            
(H) Natick BU14 B2(0)     Sudbury Gunners
Neary Field
06/05/16 9:00 am
(2)            
Sudbury Gunners
Elm Bank Field 2
05/27/16 5:00 pm
(4)           (H) Southboro Strikers(0)        
(H) Parkway United(3)           Milf-Hopedale Spurs
9/11 Memorial Field
06/09/16 7:00 pm
(1)        
Dedham Diablos
Millennium Park C
05/16/16 6:00 pm
(2)     Parkway United(1)              
(H) Dorchester Strikers(1)     (H) Milf-Hopedale Spurs
Milford High School 1
06/03/16 7:00 pm
(2)              
Milf-Hopedale Spurs
Pope John Paul II Park
05/22/16 6:30 pm
(5)                 (H) Milf-Hopedale Spurs(4)    
Lexington Cosmos(1)                 Bellingham Hawks
Milford High School 1
06/16/16 6:30 pm
(1)    
(H) Walpole Galaxy
Ellis Field 11v11
05/15/16 12:45 pm
(2)     Walpole Galaxy(0)                
(H) Sudbury Storm(2)     (H) Bellingham Hawks
Turf Field
06/05/16 6:45 pm
(1)                
Bellingham Hawks
Cutting
05/27/16 6:45 pm
(5)           (H) Bellingham Hawks(4)          
(H) South End Rush Speed(3)           South End Rush Speed
Turf Field
06/12/16 6:45 pm
(1)          
Cambridge Falcons
Madison Park- Upper (11v11)
05/23/16 6:45 pm
(1)     South End Rush Speed(2)                
(H) Winchester Revolution(3)     (H) Winchester Revolution
WCP - Ryan Connolly Field
06/05/16 10:00 am
(0)                
Brookline Cruzeiro
Manchester - Track
05/19/16 6:45 pm
(1)                      


Bracket for Boys 12 3 A


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Dedham Ducks(2)            
Watertown Wolverines
Gonzalez Field (Upper Memorial) 8v8
05/19/16 6:15 pm
(8)     (H) Watertown Wolverines(3)        
(H) Wayland Revolution(1)     Wayland Revolution
Arsenal
05/26/16 6:00 pm
(1)        
BAYS Bye Game

05/20/16 12:00 am
(0)           (H) Watertown Wolverines(6)    
(H) Milf-Hopedale Rangers(5)           Dorchester Dragons
Arsenal
06/01/16 6:00 pm
(2)    
South End Rush Surge
Plains Park 2
05/15/16 10:00 am
(3)     Milf-Hopedale Rangers(1)          
(H) Dorchester Dragons(1)     (H) Dorchester Dragons
Pope John Paul II Park
05/25/16 6:00 pm
(5)          
BAYS Play-In Game

05/20/16 12:00 am
(0)                


Bracket for Boys 12 3 B


May 27
 
June 8
 
June 15
 
(H) Bellingham Bulls(3)            
Attleboro Tigers
North (8v8)
05/23/16 6:15 pm
(5)     (H) Attleboro Tigers(0)        
(H) Norwood Blue Demons(1)     Parkway United Blue
Poncin Hewitt
06/03/16 6:30 pm
(4)        
Parkway United Blue
Father macs 11
05/24/16 6:40 pm
(4)           (H) Parkway United Blue(3)    
(H) Millis Sharks(1)           Ashland Revolution
Millennium Park C
06/13/16 6:30 pm
(4)    
BAYS Bye Game

05/20/16 12:00 am
(0)     Millis Sharks(1)          
(H) Franklin Fury(1)     (H) Ashland Revolution
Briasco Field
06/03/16 6:30 pm
(3)          
Ashland Revolution
King Street 8v8
05/26/16 6:30 pm
(5)                


Bracket for Boys 11 2 A


June 3
 
June 10
 
June 18
 
Franklin Strikers(0)            
(H) Parkway United Blue
Millennium Park C
05/25/16 6:30 pm
(2)     (H) Parkway United Blue(1)        
Dorchester Dynamo(3)     Dorchester Dynamo
Millennium Park C
06/12/16 11:15 am
(0)        
(H) Winchester Blast
Leonard 8v8-B
06/03/16 6:35 pm
(2)           Parkway United Blue()    
(H) Framingham Legends(2)           (H) A-B United
Wheelock - Field 1
06/18/16 8:30 am
()    
A-B United
Merchant field 3
05/22/16 6:00 pm
(3)     (H) A-B United(3)          
(H) Newton B Liverpool(3)     Newton B Liverpool
13A Liberty
06/12/16 10:30 am
(0)          
Belmont B11-1 Bobcats
Brown field A
06/03/16 5:00 pm
(2)                


Bracket for Boys 11 3 A


June 3
 
June 10
 
June 18
 
(H) Bellingham Panthers(2)            
Mansfield Hornets
North (8v8)
05/24/16 6:00 pm
(6)     (H) Mansfield Hornets(4)        
(H) Westboro UNITED - B11(3)     Westboro UNITED - B11
Plymouth Street 1A
06/05/16 2:30 pm
(3)        
Arlington Eagles
Hadley 1 (Spring)
05/31/16 7:00 pm
(2)           Mansfield Hornets()    
(H) Franklin Panthers(0)           (H) Dedham Fury
Wheelock - Field 3
06/18/16 8:30 am
()    
Framingham Flyers
King Street 8v8
06/01/16 7:00 pm
(1)     Framingham Flyers(0)          
(H) Norfolk Dynamo(2)     (H) Dedham Fury
Rashi School
06/11/16 5:15 pm
(4)          
Dedham Fury
Pond Street Field 1
05/23/16 5:45 pm
(3)                


Play-in Bracket for Girls 14 3 A

Play-In
May 20
  Play-In Placeholder
  Play-In Placeholder
 
(H) Franklin Fury(2)            
Needham Swarm
Franklin Turf #2
05/16/16 7:00 pm
(1)     TBD        
(H) Framingham Fusion(4)     TBD

05/20/16 12:00 am
       
Needham Falcons
Merchant Rd Field 1
05/18/16 6:00 pm
(0)           TBD    
(H) Newton G Rockets(3)           TBD

05/20/16 12:00 am
   
Lincoln United
2B - Newton South Brandeis Road Turf field
05/18/16 6:00 pm
(1)     TBD          
(H) Millis Mohawks (1)     TBD

05/20/16 12:00 am
         
Wellesley Wildcats
Oak Grove Farm 11V 11
05/18/16 6:30 pm
(2)                


Play-in Bracket for Girls 14 3 B

Play-In
May 20
  Play-In Placeholder
  Play-In Placeholder
 
(H) Cambridge Cyclone(5)            
Arlington Avengers
Danehy 2
05/20/16 6:30 pm
(1)     TBD        
(H) Brookline Lions(5)     TBD

05/20/16 12:00 am
       
Wayland Fury
Beaver Country Day School
05/14/16 12:00 pm
(1)           TBD    
(H) Arlington Aces(4)           TBD

05/20/16 12:00 am
   
Northboro Green Giants
Thorndike Field 1
05/19/16 7:00 pm
(0)     TBD          
(H) Wellesley Lions(4)     TBD

05/20/16 12:00 am
         
Dedham Flying Squirrels
Elm Bank 1
05/25/16 6:00 pm
(0)                


Play-in Bracket for Girls 11 2 A

Play-In
May 20
  Play-In Placeholder
 
(H) Newton G Fire(3)        
Natick Revolution
Weeks E
05/20/16 6:30 pm
(0)     TBD    
(H) Holliston U11G JCordon Panthers(2)     TBD

05/20/16 12:00 am
   
Milton Stars
HYSA Park M-1
05/17/16 5:00 pm
(3)          


Play-in Bracket for Girls 11 2 B

Play-In
May 20
  Play-In Placeholder
 
(H) Belmont G11-1 Bengals(4)        
Arlington Tornados
Grove St. (4A)
05/17/16 5:45 pm
(0)     TBD    
(H) Lexington Lightning(3)     TBD

05/20/16 12:00 am
   
A-B Breakers
Clarke Field
05/16/16 6:30 pm
(0)          


Play-in Bracket for Girls 11 3 A

Play-In
May 27
  Play-In Placeholder
  Play-In Placeholder
 
(H) Dedham Bulldozers(F)            
D-S Cyclones

05/20/16 12:00 am
(F)     TBD        
(H) Wellesley Wildcats(4)     TBD

05/20/16 12:00 am
       
Milton Eagles
Perrin
05/25/16 6:30 pm
(0)           TBD    
(H) Canton Arsenal(4)           TBD

05/20/16 12:00 am
   
Parkway United White
Pequitside Farm 8v8 Field
05/25/16 6:15 pm
(2)     TBD          
(H) Bellingham Breakers(2)     TBD

05/20/16 12:00 am
         
Ashland Hurricanes
4C (8v8)
05/19/16 6:00 pm
(0)                


Play-in Bracket for Boys 14 3 A

Play-In
May 20
 
(H) Foxboro Warriors(0)    
Wellesley Strikers
Hersey H11
05/20/16 6:15 pm
(4)    


Play-in Bracket for Boys 14 3 B

Play-In
May 20
  Play-In Placeholder
 
Dorchester United(1)        
(H) Lexington Storm
Center Field
05/12/16 6:30 pm
(0)     TBD    
(H) Watertown Wolves(2)     TBD

05/20/16 12:00 am
   
Winchester Revolution
Filippello Park 2
05/12/16 6:00 pm
(4)          


Play-in Bracket for Boys 11 2 A

Play-In
May 27
  Play-In Placeholder
  Play-In Placeholder
 
(H) Franklin Strikers(3)            
Millis Mohawks
King Street #1
05/19/16 6:15 pm
(1)     TBD        
(H) Dorchester Dynamo(3)     TBD

05/20/16 12:00 am
       
Brookline Ajax
Pope John Paul II Park
05/16/16 6:00 pm
(0)           TBD    
(H) Newton B Liverpool(3)           TBD

05/20/16 12:00 am
   
Natick BU11 B1
Brown field A
05/23/16 6:00 pm
(0)     TBD          
TBD     TBD

05/20/16 12:00 am
         
TBD

05/20/16 12:00 am
               


Play-in Bracket for Boys 11 3 A

Play-In
May 27
  Play-In Placeholder
  Play-In Placeholder
 
(H) Bellingham Panthers(1)            
Dedham Storm
North (8v8)
05/15/16 1:00 pm
(0)     TBD        
(H) Westboro UNITED - B11(7)     TBD

05/20/16 12:00 am
       
Milf-Hopedale United
Hadley 1 (Spring)
05/19/16 5:30 pm
(2)           TBD    
(H) Dedham Minute Men(2)           TBD

05/20/16 12:00 am
   
Franklin Panthers
Gonzalez Field (Upper Memorial) 8v8
05/23/16 6:00 pm
(3)     TBD          
TBD     TBD

05/20/16 12:00 am
         
TBD

05/20/16 12:00 am